Cenzura může být i docela sranda

5. leden 2017 | 19.14 |
› 

Tak nám vytvořili nový úřad s krásným názvem - Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra. Budou pečovat o naše duševní zdraví. Prostudují, posoudí a ohodnotí informace z internetu. Nemusíme přemýšlet, jestli jde o pravdu, polopravdu nebo rovnou o lež. Strana a vláda sama rozhodne, co je dobré a co ne.

Ujišťují nás, že o cenzuru nepůjde. Jen budou upozorňovat – ale jak? Přihlásit se k odebírání může jen pár politiků nebo šílenců (on mezi tím bývá často jen zanedbatelný rozdíl). Takže dřív nebo později dojde na adresné zasílání – politický spam. Jinými slovy budou nás šmírovat.

Můžeme věřit, že se jednotlivé články mazat nebudou. Jednodušší je totiž rovnou rušit celé stránky. Důvod se vždy nějaký najde. Lidovky asi preventivně zrušily celý blog. Z technických důvodů. Nejsou první. Loni skončil i deník české blogosféry fakta24.cz.

Zkusíme si dát příklad:

Současnost je asi taková:

Bakalářská práce z roku 2009 ukazuje, že Chovanec okopíroval velkou část úvodu své práce z internetových stránek. Přibližně 2 normostrany textu se doslovně shodují s vypracovanou maturitní otázkou číslo 9 z přeloučského gymnázia, tvrdí Piráti v tiskové zprávě, kterou vyvěsili na své webové prezentaci.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/pirati-chovanec-opsal-uvod-bakalarske-prace-snaha-o-predvolebni-skandalek-brani-se-ministr-g8d-/zpravy-domov.aspx?c=A161004_083500_ln_domov_jzl

Vyjádře níministra Chovance:

"Tuto práci jsem psal sám, za pomoci několika knížek a internetu, a všechny zdroje jsem se tam snažil poctivě uvést. Z dnešního pohledu to určitě není dílko ideální, nároky na formální stránku jsou dnes už sjednocené a pevně stanovené. Nicméně v té době šlo o práci, která - jak obsahově tak formálně - všechny náležitosti splnila," míní šéf resortu vnitra.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/pirati-chovanec-opsal-uvod-bakalarske-prace-snaha-o-predvolebni-skandalek-brani-se-ministr-g8d-/zpravy-domov.aspx?c=A161004_083500_ln_domov_jzl

Názory lidí najdeme třeba zde:

https://twitter.com/milan_chovanec/status/783038448454209537

A jak by to mohlo komentovat Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra:

Není pravda, že ministr Chovanec vystudoval práva za devět měsíců. Naopak je pravda, že jde o uměle šířenou lež, která pomocí webových stránek, zaměřených proti našemu demokratickému zřízení se zjevně pokouší úmyslně narušit semknutost našich občanů a naší vlády a hlavně poškodit nerozbornou jednotu EU.

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra má k disposici důkazy, které sice nemůže z bezpečnostních důvodů uveřejnit, a je zmocněno konstatovat, že nikoli ministr Chovanec, ale přeloučské gymnazium se dopustilo opisování. Ministr Chovanec za devět měsíců práva nevystudoval, pouze mu byl po devíti měsících slavnostně předán diplom. Tím byly obsahově i formálně splněny všechny náležitosti.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře